Реал Мадрид викендов без Бензема

Тренерот Карло Анчелоти реши да не смета на услугите на францускиот напаѓач Карим Бензема во мечот против Хетафе во малото градско дерби.

Бензема не се појавил на тренингот, а тоа значи дека нема да настапи ниту на дуелот против Хетафе, а тренерот Анчелоти реши да го одмори Французинот по предлог на медицинскиот тим.

Ова значи дека шпанскиот шампион утре не може да смета на Тибо Куртоа, Дани Себаљос и Бензема бидејќи не сака да ризикува дополнително пред големото дерби против Барселона.

Реал ќе се обиде да го запише седмиот триумф во домашното првенство, откако во воведните седум кола има шест победи и еден пораз, додека во Лига на шампиони славеше на три од три дуели.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Лаутаро наскоро става потпис на нов договор

Лаутаро Мартинез игра фантастична сезона во дресот на Интер, па „нероаѕурите“ му спремија нов договор.Извршниот директор, Бепе Марота потврди дека клубот веќе започнал...

Де Лаурентис: Не може да се освои Скудето без измами

Наполи минатата сезона после повеќе од 30 години постигна историски успех и го освои Скудетото.Наполи и оваа сезона влезе како еден од главните...

Ема Стоун блесна во фустан кој остава малку на имагинацијата

126 На премиерата на црната комедија „Poor Things“, 35-годишната актерка Ема Стоун се појави во шик жолт фустан од Луј Витон. За овој луксузен француски бренд,...

12-годишно девојче прегазено на булевар „Србија“, надвор од животна опасност

Малолетно девојче е прегазено вечерва на булеварот Србија кај бензинската пумпа „Лукоил“. Според информациите станува збор за девојче на возраст од околу 12 години, а...