Реал доби извинување од судиската организација: ВАР направи грешка 🎥

Реал Мадрид го победи Елче со 3:0, но ВАР им поништи на „кралевите“ уште три гола, еден на Карим Бензема и два на Давид Алаба.

Токму голот на Алаба е предмет на коментари во Шпанија, бидејќи на повеќето аналитичари не им беше јасно како можеше да биде поништен.

На оваа тема се огласија од Фудбалскиот сојуз на Шпанија, поточно Судискиот комитет и Судиската организација. Тие му се извинија на Реал Мадрид.

„Му се извинуваме на Реал Мадрид и на сите љубители на фудбалот. На ВАР-системот понекогаш му е навистина тешко да процени одредени ситуации. По долго разгледување и анализа, голот на Аалаба беше поништен по грешка”.

Коментари

ПОСЛЕДНИ

Дресовите на Белингам се продаваат „како алва“, Реал трие раце

Шпанскиот гигант Реал Мадрид минатото лето го купи Џуд Белингам за 100 милиони евра, а Англичанецот е вистински хит од почетокот на сезоната.Англискиот репрезентативец...

„Тајм“ го избра Меси за спортист на годината

Аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси е прогласен за спортист на годината во изборот на американскиот магазин „Тајм“.Лео Меси постигна 10 гола на седум...

Приведено уште едно лице бидејќи помагал на Палчо да транзитира низ Бугарија

Обвинителството потврдува дека вечерва е приведено уште едно лице лице бидејќи помагал на Палчо по извршеното убиство на 14 годишната Вања. „Обвинителството поднесе предлог за...

Пикси до Видиќ: И да сум заработил 16 милиони евра, па што?!

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ – Пикси даде интервју за српски „Журнал“ во кое зборуваше за Немања Видиќ.Видиќ минатата недела кажа дека Пикси...