Реал дефинитивно се откажа од Мбапе и Холанд

Реал Мадрид олдучил дефинитивно да се откаже од намерата да ги доведе двете големи ѕвезди на светскиот фудбал, Килијан Мбапе и Ерлинг Халанд.

Во последните години двајцата беа силно побрзувани со трансфер во Реал, но ова лето Мбапе го продолжи договорот со ПСЖ, а Халанд избра да се пресели во Манчестер Сити.

Покрај тоа се шпекулираше дека „кралевите“ не се откажуваат од намерата да ги донесат во следните години, со оглед на фактот дека двајцата се многу млади.

Меѓутоа, „Марка“ пренесува дека претседателот Перез е разочаран од однесувањето на двајцата и нивните изјави во јавност, па дефинитивно се откажал од нивни ангажман во иднина.

Мбапе и Халанд со последните изјави во медиумите повторно го засенија името на Реал Мадрид и со тоа дефинитивно си ја затворија вратата на „кралскиот“ клуб.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Кога Гвардиола бил понуден на Црвена Звезда…

Не како тренер, туку како фудбалер…Гвардиола беше нуден на Црвена Звезда…На почетокот на сезоната 2005/06, кога црвено-белите започнаа целосна реконструкција со нов претседател...

15-годишно девојче силувано во Делчево

На 07.12.2023 полициски службеници од Полициската станица Делчево го лишиле од слобода Г.В.(38) од Делчево. Тој се сомничи дека силувал малолетничка.Во координација со Јавен...

Полицијата го расчисти случајот во Карбинци, нема елементи на кривично дело

СВР Штип во содејство со Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал при Бирото за јавна безбедност и СВР Скопје...

Маричиќ: Уставните измени се единствен услов за продолжување на нашиот пат кон ЕУ

Со успешното завршување на скрининг процесот, до крајот на месецов до ЕУ ќе треба да ги доставиме клучните документи за отворање на преговорите по...