Легендата Раул Гонзалес наскоро може да води клуб кој игра во ЛШ, бидејќи е главен кандидат за клупата на Унион Берлин.

Легендарниот капитен на Реал, во моментов е тренер на Реал Кастиља, односно вториот тим на „кралскиот“ клуб.


Три дерби натпревари овој викенд
↓↓↓


Шпанецот веќе го покажа својот потенцијал и за него интерес покажуваат многу клубови, а тој самиот е спремен да се пресели во Бундеслигата.

Тој на крајот на кариерата играше за Шалке и добро го познава германскит фудбал, па сака да тргне по стапките на Чаби Алонсо.

Унион Берлин лошо ја отвори сезоната и го отпушти тренерот, па сега сака да го доведе Раул.