РАМА МУ НАПРАВИ „ЅЕ“ НА КУРТИ Барај ме лично, а не преку шпиони, му порача Рама на Курти

Рама го поздрави премиерот на Косово Албин Курти во Берлин, откако му направи пријателски гест затворајќи му ги очите со раце од зад грб.

„Требаше самиот да ме побараш, а не преку шпиони“. Со ваква шега премиерот на Албанија Еди Рама го поздрави премиерот на Косово Албин Курти во Берлин, откако му направи пријателски гест затворајќи му ги очите со раце од зад грб.

Премиерот на Албанија Еди Рама присуствува на Конгресот на социјалистичките партии во Берлин, каде е присутен и премиерот на Косово Албин Курти. Организиран со поддршка на германската СПД, овој конгрес ги пречека шефовите на држави и влади, еврокомесари, партиски лидери и други претставници.

Пред неколку дена во албанскиот печат кружеше вест дека Европската социјалистичка партија му забранила на Илир Мета да учествува на конгресот, но таа подоцна беше демантирана.

ПОСЛЕДНИ

Кога Гвардиола бил понуден на Црвена Звезда…

Не како тренер, туку како фудбалер…Гвардиола беше нуден на Црвена Звезда…На почетокот на сезоната 2005/06, кога црвено-белите започнаа целосна реконструкција со нов претседател...

15-годишно девојче силувано во Делчево

На 07.12.2023 полициски службеници од Полициската станица Делчево го лишиле од слобода Г.В.(38) од Делчево. Тој се сомничи дека силувал малолетничка.Во координација со Јавен...

Полицијата го расчисти случајот во Карбинци, нема елементи на кривично дело

СВР Штип во содејство со Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал при Бирото за јавна безбедност и СВР Скопје...

Маричиќ: Уставните измени се единствен услов за продолжување на нашиот пат кон ЕУ

Со успешното завршување на скрининг процесот, до крајот на месецов до ЕУ ќе треба да ги доставиме клучните документи за отворање на преговорите по...