Челзи иако со играч помалку сепак успеа да стигне до предност против Лестер.

На самиот старт на второто полувреме, новајлијата во дресот на „сините“ Рахим Стерлинг постигна мајсторски гол со удар надвор од шеснаесетникот.

Коментари