После шест години Пол Погба се врати во Торино од каде што си замина за 105 милиони евра во редовите на Манчестер Јунајтед.

Погба се враќа во клубот каде што играше во најдобра форма и тоа бесплатно откако му заврши договорот со „црвените ѓаволи“.

Попладнево Французинот слета во Торино каде што беше дочекан и од навивачите. Инаку, во овој период е прилично работно во Јувентус затоа што денес медицинските прегледи ги помина и Анхел Ди Марија. Погба се очекува да ги заврши утре наутро.

„Не можам да дочека повторно да го облечам дресот на Јувентус. Едвај чекам“, гласеше првата изјава на Погба по враќањето.

Коментари