Прва изјава на Пабло Мари за xopopoт кој го пpeживеал: Видов како човек yмиpa пред мене…

Фудбалерот на Арсенал кој игра на позајмица во Монца вчера бил еден од повредените во нападот со нож во предградието на Милано.

Напаѓачот во еден од маркетите на „Керфур“ во шопинг центарот во Милано влегол со нож и започнал да повредува луѓе во негова близина. Во негова близина се нашол и Пабло Мари.

„Неколку моменти пред нападот одев низ продавницата туркајќи количка во која беше моето дете, наеднаш почувствував голема болка во грбот, како да добив грч. Имав среќа затоа што видов како човек yмиpa пред мене, му беше пpeceчен вратот. Јас сум добро во понеделник се враќам на терените“, изјави Мари кој до болницата бил пренесен со хеликоптер.

Според информациите на медиумите животот во нападот го загубила 47-годишна касиерка од Боливија, додека двајца мажи на возраст од 40 и 72 години се тешко повредени. Наводно напаѓачот имал психички проблеми и бил примен во 6олница на 18. октомври откако се удрил во главата.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Дресовите на Белингам се продаваат „како алва“, Реал трие раце

Шпанскиот гигант Реал Мадрид минатото лето го купи Џуд Белингам за 100 милиони евра, а Англичанецот е вистински хит од почетокот на сезоната.Англискиот репрезентативец...

„Тајм“ го избра Меси за спортист на годината

Аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси е прогласен за спортист на годината во изборот на американскиот магазин „Тајм“.Лео Меси постигна 10 гола на седум...

Приведено уште едно лице бидејќи помагал на Палчо да транзитира низ Бугарија

Обвинителството потврдува дека вечерва е приведено уште едно лице лице бидејќи помагал на Палчо по извршеното убиство на 14 годишната Вања. „Обвинителството поднесе предлог за...

Пикси до Видиќ: И да сум заработил 16 милиони евра, па што?!

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ – Пикси даде интервју за српски „Журнал“ во кое зборуваше за Немања Видиќ.Видиќ минатата недела кажа дека Пикси...