Проблем за ПСЖ: Се повреди Меси

Екипата на ПСЖ викендов во француското првенство ќе биде без Лионел Меси. „Светците“ утре гостуваат кај Ремс, тим кој се наоѓа на 17-тата позиција на табелата.

Меси беше стрелец за ПСЖ во ремито против Бенфика во Лигата на шампионите, а со тој гол испиша историја затоа што стана единствениот играч во најелитното европско натпреварување кој постигнал гол против 40 различни екипи.

Меѓутоа во ПСЖ беа загрижени за неговата здравствена состојба затоа што го напушти теренот десет минути пред завршувањето на средбата.

Засега не е познато за каква повреда станува збор и дополнителни тестови ќе му бидат направени после завршувањето на Мундијалот. Сепак, најверојатно настапот на Мундијалот кој започнува на 20. ноември не е доведен во прашање.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Кога Гвардиола бил понуден на Црвена Звезда…

Не како тренер, туку како фудбалер…Гвардиола беше нуден на Црвена Звезда…На почетокот на сезоната 2005/06, кога црвено-белите започнаа целосна реконструкција со нов претседател...

15-годишно девојче силувано во Делчево

На 07.12.2023 полициски службеници од Полициската станица Делчево го лишиле од слобода Г.В.(38) од Делчево. Тој се сомничи дека силувал малолетничка.Во координација со Јавен...

Полицијата го расчисти случајот во Карбинци, нема елементи на кривично дело

СВР Штип во содејство со Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал при Бирото за јавна безбедност и СВР Скопје...

Маричиќ: Уставните измени се единствен услов за продолжување на нашиот пат кон ЕУ

Со успешното завршување на скрининг процесот, до крајот на месецов до ЕУ ќе треба да ги доставиме клучните документи за отворање на преговорите по...