Претседателот на Горица: Не можам да најдам подобар тренер од Ангеловски

На поранешниот селектор на Македонија, Игор Ангеловски тешко му оди во хрватското првенство со тимот на Горица.

Ангеловски бележи лоши резултати во домашниот шампионат и не може да излезе од кризата. Македонскиот стратег беше доведен да ја спаси ситуацијата, но тешко оди. Пред натпреварот против Славен Белупо претседателот Ненад Чрнко порача дека комплетна доверба во Ангеловски.

„Во овој момент ми нудат милион тренер секој ден, но не можам да најдам подобар од Ангеловски“, изјави Чрнко за медимите.

Потенцира дека Ангеловски ќе остане тренер и после мечот со Славен Белупо.

„Ако се прашувам јас, нема да добие отказ. Единствено може да си замине ако си поднесе неотповиклива оставка. Но, мислам дека тоа нема да се случи“, изјави првиот човек на хрватскиот клуб.

Дуелот помеѓу Горица и Славен Белупо се игра в недела од 17:30 часот.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Лаутаро наскоро става потпис на нов договор

Лаутаро Мартинез игра фантастична сезона во дресот на Интер, па „нероаѕурите“ му спремија нов договор.Извршниот директор, Бепе Марота потврди дека клубот веќе започнал...

Де Лаурентис: Не може да се освои Скудето без измами

Наполи минатата сезона после повеќе од 30 години постигна историски успех и го освои Скудетото.Наполи и оваа сезона влезе како еден од главните...

Ема Стоун блесна во фустан кој остава малку на имагинацијата

126 На премиерата на црната комедија „Poor Things“, 35-годишната актерка Ема Стоун се појави во шик жолт фустан од Луј Витон. За овој луксузен француски бренд,...

12-годишно девојче прегазено на булевар „Србија“, надвор од животна опасност

Малолетно девојче е прегазено вечерва на булеварот Србија кај бензинската пумпа „Лукоил“. Според информациите станува збор за девојче на возраст од околу 12 години, а...