Преговорите на Милан и Леао станаа – „сапуница“

Италијанските медиуми откриваат детали околу преговорите помеѓу Милан и Рафаел Леао за продолжување на соработката.

Тоа веќе стана како „сапуница“ и преговорите се многу комплицирани од неколку причини.

Леао има овластено две лица за преговори, првиот е агентот Жорге Мендеш, а вториот е угледниот фрацуски адвокат Тед Димвула. Притоа Спортинг Лисабон бара 19 милиони евра од Леао како отштета за неговиот трансфер во Лил.

Милан му понудил 6 милиони евра годишно плус бонуси, притоа „росонерите“ се спремни да му помогнат во дел од исплаќањето на неговиот долг кон Спортинг Лисабон.

Португалецот  има договор до 2024 година, а Милан се обидува да стават потпис на нова соработка пред почеток на Мундијалот во Катар.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Тотенхем постави негативен рекорд во Премиер лигата

Тотенхем имаше одличен старт и беше на врвот на Премиерлигата, но потоа следуваше период на лоши резултати и постави негативен рекорд.Лондонската екипа во...

Неверојатно промашување на Кварацхелија🎥

Јувентус и Наполи играат возбудлив натпревар кој на полувремето заврши без голови, но со многу шанси.Најзрелата ја пропушти Квича Кварацхелија, кој имаше „пенал...

Белингам мора на операција!?

Џуд Белингам оваа сезона е убедливо најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, но тренерот Карло Анчелоти ги загрижи фановите.Англичанецот има проблем со рамото и...

Адеми му честиташе на Џафери: Али Ахмети ја руши секоја политичка бариера за Албанците 

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку објава на социјалните мрежи му честиташе на Талат Џафери за кого беше одлучено на последниот...