Познато зошто е „невозможно“ Зидан да го преземе Јувентус

Најавата на Зинедин Зидан дека е многу блиску до враќање во тренерската работа, ги засили шпекулациите за негово доаѓање во Јувентус.

Јувентус игра многу лошо сезонава, испадна од Лигата на шампиони и заостанува во Серија А, па навивачите веруваат дека Зизу би бил идеална замена за Алегри.

Сепак, неговиот пријател и сонародник Тиери Анри смета дека тоа е невозможно бидејќи Зидан сака да ја преземе репрезентацијата.

„Го поврзуваа со многу клубови, но мислам дека тоа нема да се случи. Мислам дека тој не го сака тоа. Гледам како Зидан ја чека репрезентацијата. Тоа би било сосема логично“, вели Анри.

После Мундијалот Дешамп може да го напушти селекторското место, а Зидан е фаворит за негов наследник.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Лаутаро наскоро става потпис на нов договор

Лаутаро Мартинез игра фантастична сезона во дресот на Интер, па „нероаѕурите“ му спремија нов договор.Извршниот директор, Бепе Марота потврди дека клубот веќе започнал...

Де Лаурентис: Не може да се освои Скудето без измами

Наполи минатата сезона после повеќе од 30 години постигна историски успех и го освои Скудетото.Наполи и оваа сезона влезе како еден од главните...

Ема Стоун блесна во фустан кој остава малку на имагинацијата

126 На премиерата на црната комедија „Poor Things“, 35-годишната актерка Ема Стоун се појави во шик жолт фустан од Луј Витон. За овој луксузен француски бренд,...

12-годишно девојче прегазено на булевар „Србија“, надвор од животна опасност

Малолетно девојче е прегазено вечерва на булеварот Србија кај бензинската пумпа „Лукоил“. Според информациите станува збор за девојче на возраст од околу 12 години, а...