Позната понудата од Астон Вила за Покетино

Стивен Џерард доби отказ на клупата на Астон Вила после лошите резултати, пресуден беше натпреварот против Фулам кој неговиот тим го загуби со 4:0, а Џерард од трибините добиваше и разни навреди.

Во Астон Вила веќе се во потрага по новиот стратег и сакаат тоа да биде познато тренерско име. Се споменуваше Томас Тухел, но брзо стигна информација дека Германецот не е заинтересиран за оваа работа.

Сега прва желба е поранешниот стратег на ПСЖ и Тотенхем Маурисио Покетино. Понудата за Покетино била плата од 10 милиони евра по сезоан и 100 милиони евра за преодниот рок во јануари.

Меѓутоа според најавите Покетино ќе почека и нема да брза затоа што негова желба е да води клуб кој игра во Лигата на шампионите.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Кога Гвардиола бил понуден на Црвена Звезда…

Не како тренер, туку како фудбалер…Гвардиола беше нуден на Црвена Звезда…На почетокот на сезоната 2005/06, кога црвено-белите започнаа целосна реконструкција со нов претседател...

15-годишно девојче силувано во Делчево

На 07.12.2023 полициски службеници од Полициската станица Делчево го лишиле од слобода Г.В.(38) од Делчево. Тој се сомничи дека силувал малолетничка.Во координација со Јавен...

Полицијата го расчисти случајот во Карбинци, нема елементи на кривично дело

СВР Штип во содејство со Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал при Бирото за јавна безбедност и СВР Скопје...

Маричиќ: Уставните измени се единствен услов за продолжување на нашиот пат кон ЕУ

Со успешното завршување на скрининг процесот, до крајот на месецов до ЕУ ќе треба да ги доставиме клучните документи за отворање на преговорите по...