Повторно уапсен Мејсон Гринвуд

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Мејсон Гринвуд повторно бил уапсен ова утро, пренесуваат медиумите на Островот.

Имено, Гринвуд ги нарушил условите на мерката со која беше пуштен на слобода под гаранција, додека се процесуира делото.

Во јануари 21-годишниот фудбалер беше приведен со обвинение за силување, телесна повреда и закани за убиство на бившата девојка.

Тој беше пуштен со кауција, но сега се покажа дека остварил контакт со девојката која беше жртва, па така го нарушил еден од условите на мерката.

Веднаш после скандалот Манчестер Јунајтед му забрани на фудбалерот да доаѓа во тренинг центарот, но и покрај тоа продолжи да му ја плаќа платата од 75.000 фунти неделно.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Тотенхем постави негативен рекорд во Премиер лигата

Тотенхем имаше одличен старт и беше на врвот на Премиерлигата, но потоа следуваше период на лоши резултати и постави негативен рекорд.Лондонската екипа во...

Неверојатно промашување на Кварацхелија🎥

Јувентус и Наполи играат возбудлив натпревар кој на полувремето заврши без голови, но со многу шанси.Најзрелата ја пропушти Квича Кварацхелија, кој имаше „пенал...

Белингам мора на операција!?

Џуд Белингам оваа сезона е убедливо најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, но тренерот Карло Анчелоти ги загрижи фановите.Англичанецот има проблем со рамото и...

Адеми му честиташе на Џафери: Али Ахмети ја руши секоја политичка бариера за Албанците 

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку објава на социјалните мрежи му честиташе на Талат Џафери за кого беше одлучено на последниот...