Потврдена казната на Конте: Тотенхем без италијанскиот стратег во одлучувачкиот натпревар

Eкипата на Тотенхем ќе биде без Антонио Конте кој ќе го пропушти претстојниот натпревар против Олимпик Марсеј, последен во групата и решавачки за пласман во нокаут фазата од Лигата на шампионите, поради црвениот картон на натпреварот против Спортинг.

Вчера во Лондон, Тотенхем одигра 1:1 против Спортинг во петтото коло, а во шестата минута од судиското надополнување, по употребата на ВАР технологијата, голот на Хари Кејн беше поништен. Потоа Конте поради жестоките протести доби црвен картон.

Ако Тотенхем победеше во тој натпревар ќе имаше обезбеден пласамн во осминафиналето, но сега се ќе се решава во последното коло на 1. ноември.

Лондонскиот тим е прв на табелата со осум бодови, а го следат Спортинг и Ајнтрахт со по седум бодови, додека Олимпик е последен со шест.

ПОСЛЕДНИ

Кога Гвардиола бил понуден на Црвена Звезда…

Не како тренер, туку како фудбалер…Гвардиола беше нуден на Црвена Звезда…На почетокот на сезоната 2005/06, кога црвено-белите започнаа целосна реконструкција со нов претседател...

15-годишно девојче силувано во Делчево

На 07.12.2023 полициски службеници од Полициската станица Делчево го лишиле од слобода Г.В.(38) од Делчево. Тој се сомничи дека силувал малолетничка.Во координација со Јавен...

Полицијата го расчисти случајот во Карбинци, нема елементи на кривично дело

СВР Штип во содејство со Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал при Бирото за јавна безбедност и СВР Скопје...

Маричиќ: Уставните измени се единствен услов за продолжување на нашиот пат кон ЕУ

Со успешното завршување на скрининг процесот, до крајот на месецов до ЕУ ќе треба да ги доставиме клучните документи за отворање на преговорите по...