Поранешниот фудбалер на Тотенхем останал должен 61.700 фунти за струја?

Интересна вест објави британскиот „Сан“ за поранешниот фудбалер на Ватфорд и Тотенхем, а сегашен член на француски Нант.

Овој медиум тврди дека Муса Сисоко имал неплатени сметки за струја во износ од 61.700 илјади фунти. Во веста се тврди дека фирмата на која Сисоко останал должен си ги барала парите и поднела тужба против фудбалерот.

Набрзо по објавената вест од „Сан“ се огласи и Сисоко кој пак најави тужба за „Сан“. Во неговата објава тој наведува дека станувало збор за лажна вест која го нарушува неговиот и угледот на неговото семејство.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Тотенхем постави негативен рекорд во Премиер лигата

Тотенхем имаше одличен старт и беше на врвот на Премиерлигата, но потоа следуваше период на лоши резултати и постави негативен рекорд.Лондонската екипа во...

Неверојатно промашување на Кварацхелија🎥

Јувентус и Наполи играат возбудлив натпревар кој на полувремето заврши без голови, но со многу шанси.Најзрелата ја пропушти Квича Кварацхелија, кој имаше „пенал...

Белингам мора на операција!?

Џуд Белингам оваа сезона е убедливо најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, но тренерот Карло Анчелоти ги загрижи фановите.Англичанецот има проблем со рамото и...

Адеми му честиташе на Џафери: Али Ахмети ја руши секоја политичка бариера за Албанците 

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку објава на социјалните мрежи му честиташе на Талат Џафери за кого беше одлучено на последниот...