Лесно освојте 500 евра! Treasure hunt влезе во последната жешка фаза ↓↓


ЛИОНЕЛ МЕСИ постигна два гола во победата на Интер Мајами со 4-0 против Атланта во КОНКАКАФ.

Меси, кој летово пристигна во Мајами од ПСЖ, на теренот мина 78 минути. Кога ја напушти играта, Аргентинецот доби големи овации од домашните навивачи.

После тоа следеше интересна сцена. Илјадници навивачи почнаа да го напуштаат стадионот веднаш штом Меси го напушти натпреварот. Тие не беа заинтересирани за остатокот од натпреварот.