Почина Џеваир Јакупи – Џеки, омилениот бербер на јавните личности

Скопскиот бербер Џеваир Јакупи – Џеки почина денес, на 38-годишна возраст.

Тажната вест за смртта на Јакупи ја споделија неговите блиски на социјалните мрежи, каде бројни пријатели, познаници и муштерии се збогуваат со нивниот драг бербер.

Во неговиот салон „Џеки Јанг“ чести клиенти беа голем број на јавни личности.

Дел од неговите муштерии беа и Кире Лазаров, Перо Антиќ, Наумче Мојсоски, Дејан Манасков, Дритон Вејсели, Даниел Кајмакоски итн.

ПОСЛЕДНИ

Кога Гвардиола бил понуден на Црвена Звезда…

Не како тренер, туку како фудбалер…Гвардиола беше нуден на Црвена Звезда…На почетокот на сезоната 2005/06, кога црвено-белите започнаа целосна реконструкција со нов претседател...

15-годишно девојче силувано во Делчево

На 07.12.2023 полициски службеници од Полициската станица Делчево го лишиле од слобода Г.В.(38) од Делчево. Тој се сомничи дека силувал малолетничка.Во координација со Јавен...

Полицијата го расчисти случајот во Карбинци, нема елементи на кривично дело

СВР Штип во содејство со Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал при Бирото за јавна безбедност и СВР Скопје...

Маричиќ: Уставните измени се единствен услов за продолжување на нашиот пат кон ЕУ

Со успешното завршување на скрининг процесот, до крајот на месецов до ЕУ ќе треба да ги доставиме клучните документи за отворање на преговорите по...