Пиоли знае колку бодови ќе му бидат потребни на Милан за одбрана на Скудетото

Mилан утре во Серија А го чека натпревар против Торино, а тренерот Стефано Пиоли потврди дека за овој натпревар нема да смета на Брахим Диаз и Сержињо Дест.

Пред овој натпревар новинарите го запрашаа и што смета Пиоли колку бодови ќе му бидат потребни на Милан за да го одбрани Скудетото. Според Пиоли Милан ќе треба да освои најмалку 85 бодови.

На актуелниот шампион му претстојат два клучни натпревари утре против Торино, а потоа против Лајпциг во Лигата на шампионите. Во елитното натпреварување ќе му биде доволно и реми на Милан за да обезбеди нокаут фазата.

„Пред нас се важни натпревари, тимот се чувствува добро. Играњето против тимовите на Иван Јуриќ носи голема мотивација, тој ги принудува противниците да најдат најразлични решенија

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Лаутаро наскоро става потпис на нов договор

Лаутаро Мартинез игра фантастична сезона во дресот на Интер, па „нероаѕурите“ му спремија нов договор.Извршниот директор, Бепе Марота потврди дека клубот веќе започнал...

Де Лаурентис: Не може да се освои Скудето без измами

Наполи минатата сезона после повеќе од 30 години постигна историски успех и го освои Скудетото.Наполи и оваа сезона влезе како еден од главните...

Ема Стоун блесна во фустан кој остава малку на имагинацијата

126 На премиерата на црната комедија „Poor Things“, 35-годишната актерка Ема Стоун се појави во шик жолт фустан од Луј Витон. За овој луксузен француски бренд,...

12-годишно девојче прегазено на булевар „Србија“, надвор од животна опасност

Малолетно девојче е прегазено вечерва на булеварот Србија кај бензинската пумпа „Лукоил“. Според информациите станува збор за девојче на возраст од околу 12 години, а...