Перез го доби случајот со шпански медиум и побара оштета од – едно евро!

Флорентино Перез вчера објави дека го добил случајот против шпанскиот магазин „Конфиденсијал“, кој траеше неколку месеци.

Перез го почна случајот минатата година, кога медиумот објави аудио снимка од негов разговор со лице во далечната 2006 година.

На аудио снимката можеше да се слушне како Перез ги критикува Раул, Икер Касилјас и други ѕвезди, а поради тоа претседателот реши да си ја побара правдата.

Перез смета дека медиумот го прекршил законот, зашто објавил приватни снимки и немале дозвола за тоа, а на крајот Судот во Мадрид досуди во негова корист.

Првиот човек на шпанскиот шампион реши да направи уште еден потег, а тоа е да побара само едно евро како отштета од медиумот, како и извинување.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Кога Гвардиола бил понуден на Црвена Звезда…

Не како тренер, туку како фудбалер…Гвардиола беше нуден на Црвена Звезда…На почетокот на сезоната 2005/06, кога црвено-белите започнаа целосна реконструкција со нов претседател...

15-годишно девојче силувано во Делчево

На 07.12.2023 полициски службеници од Полициската станица Делчево го лишиле од слобода Г.В.(38) од Делчево. Тој се сомничи дека силувал малолетничка.Во координација со Јавен...

Полицијата го расчисти случајот во Карбинци, нема елементи на кривично дело

СВР Штип во содејство со Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал при Бирото за јавна безбедност и СВР Скопје...

Маричиќ: Уставните измени се единствен услов за продолжување на нашиот пат кон ЕУ

Со успешното завршување на скрининг процесот, до крајот на месецов до ЕУ ќе треба да ги доставиме клучните документи за отворање на преговорите по...