Пабло Мари објави фотографија од болница

Пабло Мари кој настапува во Монца од вчера е во центарот на вниманието поради ситуацијата во близина во Милано каде што беше еден од повредените во нападот.

46-годишник како што е познато вчера влегол во маркетот и почнал да ги напаѓа луѓето со но ж, а таму во тие моменти се нашол и Мари.

Фудбалерот имал среќа и поминал само со повреди без да биде загрозен неговиот живот. Денес тој се огласи од 6олницата со неговото семејство.

„Имавме тежок момент, но сакаме да ве известиме дека сме добро и да ви се заблагодариме на поддршката“, гласи пораката која ја испрати Мари.

Коментари

ПОСЛЕДНИ

Кога Гвардиола бил понуден на Црвена Звезда…

Не како тренер, туку како фудбалер…Гвардиола беше нуден на Црвена Звезда…На почетокот на сезоната 2005/06, кога црвено-белите започнаа целосна реконструкција со нов претседател...

15-годишно девојче силувано во Делчево

На 07.12.2023 полициски службеници од Полициската станица Делчево го лишиле од слобода Г.В.(38) од Делчево. Тој се сомничи дека силувал малолетничка.Во координација со Јавен...

Полицијата го расчисти случајот во Карбинци, нема елементи на кривично дело

СВР Штип во содејство со Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал при Бирото за јавна безбедност и СВР Скопје...

Маричиќ: Уставните измени се единствен услов за продолжување на нашиот пат кон ЕУ

Со успешното завршување на скрининг процесот, до крајот на месецов до ЕУ ќе треба да ги доставиме клучните документи за отворање на преговорите по...