Oвој потег на Анчелоти покажува колку Италијанецот беше сигурен во победа против Барселона

Реал Мадрид денес одигра одличен натпревар и забележа победа против Барселона во „Ел Класико“ со која остана осамен на врвот на табелата, со предност од три бода во однос на најголемите ривал.

Двете екипи играат во одлична форма и во овој дуел влегоа без пораз. Пред натпреварот тренерот Карло Анчелоти направи нешто несекојдневно.

Анчелоти дури два часа пред почетокот на мечот ги откри своите фудбалери, а тоа не се случува често во светот на фудбалот. Очигледно Италијанецот беше толку многу убеден во денешниот триумф.

Тренерот на Барселона го откри како и што е вообичаено за сите натпревар, еден час пред почетокот.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Дресовите на Белингам се продаваат „како алва“, Реал трие раце

Шпанскиот гигант Реал Мадрид минатото лето го купи Џуд Белингам за 100 милиони евра, а Англичанецот е вистински хит од почетокот на сезоната.Англискиот репрезентативец...

„Тајм“ го избра Меси за спортист на годината

Аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси е прогласен за спортист на годината во изборот на американскиот магазин „Тајм“.Лео Меси постигна 10 гола на седум...

Приведено уште едно лице бидејќи помагал на Палчо да транзитира низ Бугарија

Обвинителството потврдува дека вечерва е приведено уште едно лице лице бидејќи помагал на Палчо по извршеното убиство на 14 годишната Вања. „Обвинителството поднесе предлог за...

Пикси до Видиќ: И да сум заработил 16 милиони евра, па што?!

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ – Пикси даде интервју за српски „Журнал“ во кое зборуваше за Немања Видиќ.Видиќ минатата недела кажа дека Пикси...