Џорџ Клуни: „Се дружев со Трамп, таков човек не треба да биде претседател!“

Светски познатиот актер, Џорџ Клуни гостуваше во Си-Ен-Ен каде меѓу другото разговараше и за политика.

Клуни е познат како противник на Доналд Трамп, па новинарот го праша што мисли за неговите намери повторно да се кандидира за претседател во 2024 година

Клуни раскажа дека се дружел со Трамп во 2000-тите и го имал неговиот телефонски број.„Тој беше тип кој доаѓаше во барови и ме прашуваше кои келнерки се слободни. Знаете, тој беше таков“, наведе Клуни, додавајќи дека „тип“ како него не треба да биде претседател.

„Верувам дека нашата демократија ја плати цената за тоа. Загрижен сум за можноста тој да се врати, не мислам дека шансите се големи, како што некои мислат, но загрижен сум. Мислам дека сме во време кога ни требаат интересни кандидати“, додаде Клуни.

ПОСЛЕДНИ

Дресовите на Белингам се продаваат „како алва“, Реал трие раце

Шпанскиот гигант Реал Мадрид минатото лето го купи Џуд Белингам за 100 милиони евра, а Англичанецот е вистински хит од почетокот на сезоната.Англискиот репрезентативец...

„Тајм“ го избра Меси за спортист на годината

Аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси е прогласен за спортист на годината во изборот на американскиот магазин „Тајм“.Лео Меси постигна 10 гола на седум...

Приведено уште едно лице бидејќи помагал на Палчо да транзитира низ Бугарија

Обвинителството потврдува дека вечерва е приведено уште едно лице лице бидејќи помагал на Палчо по извршеното убиство на 14 годишната Вања. „Обвинителството поднесе предлог за...

Пикси до Видиќ: И да сум заработил 16 милиони евра, па што?!

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ – Пикси даде интервју за српски „Журнал“ во кое зборуваше за Немања Видиќ.Видиќ минатата недела кажа дека Пикси...