Официјално: Куртоа ќе го пропушти Ел Класико

Првиот голман на Реал Мадрид, Тибо Куртоа сигурно нема да игра на утрешното дерби против Барселона, потврди Карло Анчелоти.

 И покрај напорите да се опорави од повредата на рбетот, сепак, белгискиот репрезентативец нема да може да им помогне на соиграчите.

„Тибо е многу подобро,но скоро започна со тренинзи и не е спремен да излезе на терен. Ќе видиме дали ќе биде спремен за другата недела“, изјави Анчелоти.

Андреј Лунин ќе добие шанса да го игра првото Ел Класико, кој добро го замени Куртоа во изминатите натпревари.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Дресовите на Белингам се продаваат „како алва“, Реал трие раце

Шпанскиот гигант Реал Мадрид минатото лето го купи Џуд Белингам за 100 милиони евра, а Англичанецот е вистински хит од почетокот на сезоната.Англискиот репрезентативец...

„Тајм“ го избра Меси за спортист на годината

Аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси е прогласен за спортист на годината во изборот на американскиот магазин „Тајм“.Лео Меси постигна 10 гола на седум...

Приведено уште едно лице бидејќи помагал на Палчо да транзитира низ Бугарија

Обвинителството потврдува дека вечерва е приведено уште едно лице лице бидејќи помагал на Палчо по извршеното убиство на 14 годишната Вања. „Обвинителството поднесе предлог за...

Пикси до Видиќ: И да сум заработил 16 милиони евра, па што?!

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ – Пикси даде интервју за српски „Журнал“ во кое зборуваше за Немања Видиќ.Видиќ минатата недела кажа дека Пикси...