Официјално: Габриел потпиша нов договор со Арсенал

Eкипата на Арсенал и бразилскиот стопер Габриел Магалхаес ја продолжија соработката.

Габриел Магаљаеш потпиша нов, повеќегодишен договор и со тоа ги отфрли сите најави дека би можел да замине.

„Голема работа е што успеавме да потпишеме со Габи. Тој е сè уште млад играч и тој е дел од нашата иднина. Неговите настапи откако пристигна во 2020 година беа на највисоко ниво и тој само се подобрува“, изјави спортскиот директор на Арсенал, Еду.

Следен во редот треба да биде неговиот колега од срцето на одбраната Вилијам Салиба, а истото се најавува и со Букајо Сака и Габриел Мартинели.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Дресовите на Белингам се продаваат „како алва“, Реал трие раце

Шпанскиот гигант Реал Мадрид минатото лето го купи Џуд Белингам за 100 милиони евра, а Англичанецот е вистински хит од почетокот на сезоната.Англискиот репрезентативец...

„Тајм“ го избра Меси за спортист на годината

Аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси е прогласен за спортист на годината во изборот на американскиот магазин „Тајм“.Лео Меси постигна 10 гола на седум...

Приведено уште едно лице бидејќи помагал на Палчо да транзитира низ Бугарија

Обвинителството потврдува дека вечерва е приведено уште едно лице лице бидејќи помагал на Палчо по извршеното убиство на 14 годишната Вања. „Обвинителството поднесе предлог за...

Пикси до Видиќ: И да сум заработил 16 милиони евра, па што?!

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ – Пикси даде интервју за српски „Журнал“ во кое зборуваше за Немања Видиќ.Видиќ минатата недела кажа дека Пикси...