Одржана 98-та седница на Владата, Груби ги објави новите одлуки во јавноста

На денешната 98-ма седница на Владата беа разгледани и одобрени повеќе точки.

Според најавата на првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби, денеска беше изгласан предлог-буџетот за 2023 година, се ограничија цените на дрвата и пелетите, се обезбеди дополнително количество струја и се продолжи рокот за набавка на вештачки ѓубрива.

ПОСЛЕДНИ

Кога Гвардиола бил понуден на Црвена Звезда…

Не како тренер, туку како фудбалер…Гвардиола беше нуден на Црвена Звезда…На почетокот на сезоната 2005/06, кога црвено-белите започнаа целосна реконструкција со нов претседател...

15-годишно девојче силувано во Делчево

На 07.12.2023 полициски службеници од Полициската станица Делчево го лишиле од слобода Г.В.(38) од Делчево. Тој се сомничи дека силувал малолетничка.Во координација со Јавен...

Полицијата го расчисти случајот во Карбинци, нема елементи на кривично дело

СВР Штип во содејство со Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал при Бирото за јавна безбедност и СВР Скопје...

Маричиќ: Уставните измени се единствен услов за продолжување на нашиот пат кон ЕУ

Со успешното завршување на скрининг процесот, до крајот на месецов до ЕУ ќе треба да ги доставиме клучните документи за отворање на преговорите по...