Роберт Левандовски пред неколку дена уште еднаш го критикуваше Баерн Минхен, а сега стигна одговор од директорот на Баварците Хасан Салихамиџиќ.

 

Левандовски во изјавата зборуваше дека од Баерн намерно го валкале неговото име со цел да биде прикажан во лошо светло пред навивачите и тие да се свртат против него.

 

Сега стигна одговорот од другата страна.

 

„Навистина не можам да го разберам Левандовски и неговите постапки. Кога бев дете тако ми ме учеше дека кога заминуваш од некаде никогаш не треба да ја затвораш вратата со задникот. Сега тој го прави токму тоа“, изјави Салихамиџиќ.

Коментари