Пејачката Сара Мејс синоќа се породи со своето второ дете. Сара и сопругот Димитар Атанасовски добија син, а среќната вест ја објавија на своите профили на Инстаграм.

„Добредојде Кирил, јунак наш“, напишаа Сара и Димитар во описот на фотографијата од болницата каде што се породи пејачката.

Сара и Димитар веќе ја имаат ќерката Илина.