Се најавуваше со Ерик Тен Хаг нова подобра ера на Манчестер Јунајтед, но како што стојат работите се ќе остане само на најави.

Брентфорд денес ги потопи црвените ѓаволи за само едно полувреме. После првите 45 минути Брентфорд веќе има неверојатни 4:0.

Дасилва го отвори резултатот во 10-тата минута, Јенсен осум минути подоцна зголеми на 2:0, а после половина час на семафорот стоеше 3:0. Не застанаа домаќините и тука, па пет минути подоцна постигнаа и четврти гол.

Коментари