Обамејанг импресиониран од Леао: Неверојатен е!

Челзи синоќа оствари голема победа против Милан од 3:0, а стрелец на еден од головите беше Плјер Емерик Обамејанг.

Обамејанг е среќен што играше против својот поранешен клуб каде ја започна кариерата и истакна дека не очекувал  толку силен отпор од Италијанците и покрај победата од 3:0.

„Да бидам искрен, беше навистина тешко да победиме. Без разлика на резултатот, Милан игра многу добар фудбал. Ако бидам најискрен, не очекував да бидат толку силни, но сметам дека вистинскиот пристап и интензитетот не донесоа до победа“, изјави Обамејанг, кој остана посебно импресиониран од Леао.

„Рафаел Леао е неверојатен фудбаелр, навистина импресивен. Многу е брз, моќен, може да направи разлика во секој момент. Немам што друго да кажам освен дека е неверојатен“, додаде напаѓачот.

ПОСЛЕДНИ

Тотенхем постави негативен рекорд во Премиер лигата

Тотенхем имаше одличен старт и беше на врвот на Премиерлигата, но потоа следуваше период на лоши резултати и постави негативен рекорд.Лондонската екипа во...

Неверојатно промашување на Кварацхелија🎥

Јувентус и Наполи играат возбудлив натпревар кој на полувремето заврши без голови, но со многу шанси.Најзрелата ја пропушти Квича Кварацхелија, кој имаше „пенал...

Белингам мора на операција!?

Џуд Белингам оваа сезона е убедливо најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, но тренерот Карло Анчелоти ги загрижи фановите.Англичанецот има проблем со рамото и...

Адеми му честиташе на Џафери: Али Ахмети ја руши секоја политичка бариера за Албанците 

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку објава на социјалните мрежи му честиташе на Талат Џафери за кого беше одлучено на последниот...