ПСЖ уште во првото полувреме има висока предност против Макаби Хаифа од 4:1 во ЛШ.

Два гола постигна Лео Меси, но првиот беше вистинско ремек-дело.

Аргентинецот со мајсторски шут го матираше противничкиот голман.

Коментари