Нов шок за Ливерпул: Луис Дијаз го чека долга пауза

Ѕвездата на Ливерпул, Луис Дијаз ќе отсуствува од терените 6 до 8 недели поради повредата со која се здоби на мечот со Арсенал, соопштија англиските медиуми.

Тоа значи дека Колумбиецот сигурно ќе го пропушти сите натпревари за Ливерпул до Мундијалот. Се очекува да се врати на терените на Боксинг деј, кога ќе продолжи Премиер лигата.

Ова е нов удар за Ливерпул, кој игра многу неубедливо од стартот на сезоната и веќе заостанува 14 бода зад лидерот во Премиер лигата.

Дијаз беше еден од најдобрите фудбалери оваа сезона и до сега постигна 4 гола и запиша 3 асистенции.

Коментари

ПОСЛЕДНИ

Тотенхем постави негативен рекорд во Премиер лигата

Тотенхем имаше одличен старт и беше на врвот на Премиерлигата, но потоа следуваше период на лоши резултати и постави негативен рекорд.Лондонската екипа во...

Неверојатно промашување на Кварацхелија🎥

Јувентус и Наполи играат возбудлив натпревар кој на полувремето заврши без голови, но со многу шанси.Најзрелата ја пропушти Квича Кварацхелија, кој имаше „пенал...

Белингам мора на операција!?

Џуд Белингам оваа сезона е убедливо најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, но тренерот Карло Анчелоти ги загрижи фановите.Англичанецот има проблем со рамото и...

Адеми му честиташе на Џафери: Али Ахмети ја руши секоја политичка бариера за Албанците 

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку објава на социјалните мрежи му честиташе на Талат Џафери за кого беше одлучено на последниот...