Нов предизвик за Сталоне и Шварценегер: Кој ќе направи поубава тиква за „Ноќта на вештерките“

Двете легенди од акционите филмови, Арнолд Шварценегер и Силвестер Сталоне ги изненадија нивните обожаватели со фотографија на која позираат заедно.

Двајцата на своите профили на Инстаграм објавија фотографија на која резбаат тикви за Ноќта на вештерките.

-Со мојот прекрасен пријател Арнолд во неговата неверојатна канцеларија резбаме тикви за Ноќта на вештерките! Ова го прават вистинските акциони херои во слободното време – напиша Сталоне.

„Две легенди во една фотографија“, „Командо против Рамбо – филмот што никогаш не се сними, но обожавателите сè уште чекаат“, „Изгледаш апсолутно неверојатно“, коментираа фановите.

 

ПОСЛЕДНИ

Кога Гвардиола бил понуден на Црвена Звезда…

Не како тренер, туку како фудбалер…Гвардиола беше нуден на Црвена Звезда…На почетокот на сезоната 2005/06, кога црвено-белите започнаа целосна реконструкција со нов претседател...

15-годишно девојче силувано во Делчево

На 07.12.2023 полициски службеници од Полициската станица Делчево го лишиле од слобода Г.В.(38) од Делчево. Тој се сомничи дека силувал малолетничка.Во координација со Јавен...

Полицијата го расчисти случајот во Карбинци, нема елементи на кривично дело

СВР Штип во содејство со Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал при Бирото за јавна безбедност и СВР Скопје...

Маричиќ: Уставните измени се единствен услов за продолжување на нашиот пат кон ЕУ

Со успешното завршување на скрининг процесот, до крајот на месецов до ЕУ ќе треба да ги доставиме клучните документи за отворање на преговорите по...