Нов кикс на Атлетико, Наполи незадржлив 🎥

Наполи уште еднаш покажа класа и го прегази Ајакс (4:2), додека Атлетико повторно не успеа да го победи Бриж и одигра реми без голови.

Наполи ја запиша четвртата победа во групата и практично го обезбеди билетот за осминафиналето во Лигата на шампиони.

Уште на самиот почеток Лозано погоди за водство, а неколку минути подоцна Распадори зголеми на 2:0, резултат со кој се замина на полувреме.

Во 49-та минута Класен намали на 2:1, но Кварацхелија во 62-та минута од пенал ја врати предноста од два гола. Ајакс возврати исто така од пенал, а конечните 4:2 беа дело на Осимен.

Атлетики одигра реми без голови против Бриж и сериозно го загрози пласманот во следата фаза.

ПОСЛЕДНИ

Лаутаро наскоро става потпис на нов договор

Лаутаро Мартинез игра фантастична сезона во дресот на Интер, па „нероаѕурите“ му спремија нов договор.Извршниот директор, Бепе Марота потврди дека клубот веќе започнал...

Де Лаурентис: Не може да се освои Скудето без измами

Наполи минатата сезона после повеќе од 30 години постигна историски успех и го освои Скудетото.Наполи и оваа сезона влезе како еден од главните...

Ема Стоун блесна во фустан кој остава малку на имагинацијата

126 На премиерата на црната комедија „Poor Things“, 35-годишната актерка Ема Стоун се појави во шик жолт фустан од Луј Витон. За овој луксузен француски бренд,...

12-годишно девојче прегазено на булевар „Србија“, надвор од животна опасност

Малолетно девојче е прегазено вечерва на булеварот Србија кај бензинската пумпа „Лукоил“. Според информациите станува збор за девојче на возраст од околу 12 години, а...