Невил објасни зошто Роналдо го чека наслевен крај во Јунајтед

Кристијано Роналдо веќе со денови е главна тема откако одби да влезе во игра против Тотенхем во завршницата од мечот, по што тренерот Ерик Тен Хаг го исфрли од првиот тим на Манчестер јунајтед.

Тен Хаг реши да го отстрани Роналдо на одредено време од екипата, а Гери Невил смета дека тоа е добра одлука и Португалецот го чека неславен крај на „Олд Трафорд“.

„За мене, Тен Хаг немаше избор, немаше друга опција. Кристијано двапати го напушти теренот, не може такво нешто да се повторува. Во неговата објава вели дека ја почитува одлуката и соиграчите, а потоа прави лош чекор. Мислам дека ќе има неславен крај во Јунајтед“, вели Невил.

Роналдо веќе бара нова опција за неговата кариера, а се споменуваше Челси како потенцијална дестинација, но сепак сè уште нема конкретни потези од Лондон.

ПОСЛЕДНИ

Дресовите на Белингам се продаваат „како алва“, Реал трие раце

Шпанскиот гигант Реал Мадрид минатото лето го купи Џуд Белингам за 100 милиони евра, а Англичанецот е вистински хит од почетокот на сезоната.Англискиот репрезентативец...

„Тајм“ го избра Меси за спортист на годината

Аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси е прогласен за спортист на годината во изборот на американскиот магазин „Тајм“.Лео Меси постигна 10 гола на седум...

Приведено уште едно лице бидејќи помагал на Палчо да транзитира низ Бугарија

Обвинителството потврдува дека вечерва е приведено уште едно лице лице бидејќи помагал на Палчо по извршеното убиство на 14 годишната Вања. „Обвинителството поднесе предлог за...

Пикси до Видиќ: И да сум заработил 16 милиони евра, па што?!

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ – Пикси даде интервју за српски „Журнал“ во кое зборуваше за Немања Видиќ.Видиќ минатата недела кажа дека Пикси...