Неверојатно: Погледнете што промаши Роналдо вечерва! 🎥

Манчестер Јунајтед денес имаше негатива, но на крајот успеа да слави против Омонија во Кипар со 2:3.

Кристијано Роналдо не успеа да се запише во листата на стрелци, иако го одигра целиот натпревар, а влезе и во неколку шанси.

Најголемата прилика Португалецот ја имаше во 77. минута, меѓутоа и тогаш не погоди. Погледнете што промаши…

Покрај победата, единствено нешто со што може да биде задоволен е неговата асистенција за Рашфорд.

Коментари

ПОСЛЕДНИ

Кога Гвардиола бил понуден на Црвена Звезда…

Не како тренер, туку како фудбалер…Гвардиола беше нуден на Црвена Звезда…На почетокот на сезоната 2005/06, кога црвено-белите започнаа целосна реконструкција со нов претседател...

15-годишно девојче силувано во Делчево

На 07.12.2023 полициски службеници од Полициската станица Делчево го лишиле од слобода Г.В.(38) од Делчево. Тој се сомничи дека силувал малолетничка.Во координација со Јавен...

Полицијата го расчисти случајот во Карбинци, нема елементи на кривично дело

СВР Штип во содејство со Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал при Бирото за јавна безбедност и СВР Скопје...

Маричиќ: Уставните измени се единствен услов за продолжување на нашиот пат кон ЕУ

Со успешното завршување на скрининг процесот, до крајот на месецов до ЕУ ќе треба да ги доставиме клучните документи за отворање на преговорите по...