Македонскиот репрезентативен напаѓач и член на Удинезе, Илија Несторовски ја потврди својата голгетерска форма во предсезоната.

Несторовски постигна два гола за Удинезе во пријателскиот меч со Унион Берлин, кој заврпи без победник 3:3.

Македонецот на теренот влезе во 15.минута, кога го замени повредениот Деулофеу. Првиот гол Несторовски го постигна во 26. минута, а вториот во 43. минута од натпреварот.

Коментари