Пејачката Милица Павловиќ позираше топлес и наведе дека не ѝ паѓа на памет да вградува силиконски импланти.

Атрактивната пејачка тврди дека се е природно на нејзиното тело и дека е целосно задоволна од својот изглед.

– Никој не ми верува кога велам дека немам силикони на градите. Луѓето мислат дека лажам, но јас навистина немам! – вели таа и додава дека нема намера никогаш да оди под нож:

– Немам ништо против естетски зафати, ниту против девојки на кои им се допаѓа тоа. Сепак, засега не размислувам за тоа и се трудам да го задржам природниот изглед. Имам среќа што на мојот изглед сè уште не влијае стресот и тоа што останувам будна до доцна на работа, работам навечер, пеам во загушливи простории…

Милица вели дека се може да се покрие со добра шминка:

– Мојот шминкер се грижи за сите минимални несовршености на моето лице. Сепак, најважно е да се сакате себеси и своите несовршености. Имам и денови кога не ми се допаѓа како изгледам, но тоа се фази кои брзо минуваат.