Навивачите на Ливерпул го нападнале тимскиот автобус на Манчестер Сити

Ливерпул вчера го победи Манчестер Сити 1:0 на „Енфилд“, единствениот гол на натпреварот беше дело на Египкќанецот, Мохамед Салах.

Манчестер Сити влезе во одлична форма во овој натпревар и со низа од дури 21 натпревар без пораз, но Ливерпул одигра еден одличен натпревар и ги освои трите бода.

Медиумите на Островот пишуваат и дека после овој натпревар се случил инцидент во кој навивачите на Ливерпул со разни предмети фрлале кон тимскиот автобус на „граѓаните“, во таа ситуација го скршиле и стаклото.

Незадоволен од односот на навивачите во текот натпреварот беше и Пеп Гвардиола (ТУКА).

Коментари

ПОСЛЕДНИ

Лаутаро наскоро става потпис на нов договор

Лаутаро Мартинез игра фантастична сезона во дресот на Интер, па „нероаѕурите“ му спремија нов договор.Извршниот директор, Бепе Марота потврди дека клубот веќе започнал...

Де Лаурентис: Не може да се освои Скудето без измами

Наполи минатата сезона после повеќе од 30 години постигна историски успех и го освои Скудетото.Наполи и оваа сезона влезе како еден од главните...

Ема Стоун блесна во фустан кој остава малку на имагинацијата

126 На премиерата на црната комедија „Poor Things“, 35-годишната актерка Ема Стоун се појави во шик жолт фустан од Луј Витон. За овој луксузен француски бренд,...

12-годишно девојче прегазено на булевар „Србија“, надвор од животна опасност

Малолетно девојче е прегазено вечерва на булеварот Србија кај бензинската пумпа „Лукоил“. Според информациите станува збор за девојче на возраст од околу 12 години, а...