Напади со дронови во регионот на Киев

Во тек се напади на руските сили врз делови од регионот на Киев, објави шефот на регионалната воена администрација, Олексеј Кулеба.

Тој изјавил дека најверојатно се работи за напад со дронови камикази и дека спасувачките служби се на терен, пренесува „Интерфакс Украина“.

„Уште еден напад со дронови камикази врз објекти од витална инфраструктура. Надлежните служби веќе работат на отстранување и документирање на последиците од гранатирањето“, изјави заменик-началникот на кабинетот на претседателот на Украина, Кирил Тимошенко.

ПОСЛЕДНИ

Кога Гвардиола бил понуден на Црвена Звезда…

Не како тренер, туку како фудбалер…Гвардиола беше нуден на Црвена Звезда…На почетокот на сезоната 2005/06, кога црвено-белите започнаа целосна реконструкција со нов претседател...

15-годишно девојче силувано во Делчево

На 07.12.2023 полициски службеници од Полициската станица Делчево го лишиле од слобода Г.В.(38) од Делчево. Тој се сомничи дека силувал малолетничка.Во координација со Јавен...

Полицијата го расчисти случајот во Карбинци, нема елементи на кривично дело

СВР Штип во содејство со Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал при Бирото за јавна безбедност и СВР Скопје...

Маричиќ: Уставните измени се единствен услов за продолжување на нашиот пат кон ЕУ

Со успешното завршување на скрининг процесот, до крајот на месецов до ЕУ ќе треба да ги доставиме клучните документи за отворање на преговорите по...