На повеќе места ќе наврнат и над 30 литри дожд на метар квадратен

УХМР информира дека времето денеска ќе биде сблачно со повремени врнежи од дожд. Попладне и во текот на ноќта врнежите на повеќе места ќе бидат пообилни и поројни (локално над 30 л/м2).

Максималните дневни температури ќе се движат до 20 степени целзиусови.

Во Скопје облачно, попладне и во текот на ноќта со врнежи од дожд. Максималната температура ќе достигне 18 степени целзиусови.

ПОСЛЕДНИ

Лаутаро наскоро става потпис на нов договор

Лаутаро Мартинез игра фантастична сезона во дресот на Интер, па „нероаѕурите“ му спремија нов договор.Извршниот директор, Бепе Марота потврди дека клубот веќе започнал...

Де Лаурентис: Не може да се освои Скудето без измами

Наполи минатата сезона после повеќе од 30 години постигна историски успех и го освои Скудетото.Наполи и оваа сезона влезе како еден од главните...

Ема Стоун блесна во фустан кој остава малку на имагинацијата

126 На премиерата на црната комедија „Poor Things“, 35-годишната актерка Ема Стоун се појави во шик жолт фустан од Луј Витон. За овој луксузен француски бренд,...

12-годишно девојче прегазено на булевар „Србија“, надвор од животна опасност

Малолетно девојче е прегазено вечерва на булеварот Србија кај бензинската пумпа „Лукоил“. Според информациите станува збор за девојче на возраст од околу 12 години, а...