На „Олимпико“ имало симпатичен момент: Мало Италијанче се израдува на македонски шал! 🎥

На социјалните мрежи три дена по натпреварот во Рим се појави едно симпатично видео во кое мало Италијанче си доби македонски шал.

Малото детенце беше на натпреварот со својот татко до трибината каде што беа сместени македонските навивачи, а во еден момент дојде до џентлменска размена на шаловите.


Македонија vs Англија: Погоди точен резултат и освој БЛУЗОН
↓↓↓


Со помош на неговиот татко детенцо го префрли шалот преку оградата.

ПОСЛЕДНИ

Неверојатно промашување на Кварацхелија🎥

Јувентус и Наполи играат возбудлив натпревар кој на полувремето заврши без голови, но со многу шанси.Најзрелата ја пропушти Квича Кварацхелија, кој имаше „пенал...

Белингам мора на операција!?

Џуд Белингам оваа сезона е убедливо најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, но тренерот Карло Анчелоти ги загрижи фановите.Англичанецот има проблем со рамото и...

Адеми му честиташе на Џафери: Али Ахмети ја руши секоја политичка бариера за Албанците 

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку објава на социјалните мрежи му честиташе на Талат Џафери за кого беше одлучено на последниот...

Талат Џафери ќе биде прв албански премиер

Демократската унија за интеграција (ДУИ) на партискиот состанок одлучи актуелниот претседател на Собранието, Талат Џафери, да биде човекот кој ќе ја преземе функцијата технички...