Муча: Градоначалничката зема плата, таа е со полн стомак ние сме гладни

Градоначалничката и Град Скопје зема плата тие се со полни стомаци, ние не сме. Денеска е 19-ти кога ќе добиеме плата кога ние ќе јадеме?, праша Африм Муча претседател на независниот синдикат на возачите во ЈСП Скопје, на денешната прес-конференција.

Тој вели дека бил обвинет од страна на в.д. директорот дека тој е „бомбашот“.

-Утрово кога пристигнав на работа имав мала расправија со в.д.директорот Александар Стојковски кој јавно пред сите ме обвини дека јас тој бомбаш тоа е голем срам ангажирав адвокат за клевата, кажа Муча.

Вработените во ЈСП Скопје најавија дека утре сабајле ќе протестираат пред централата на јавното претпријатие ако денеска не им биде исплатена септемвриската плата.

ПОСЛЕДНИ

Дресовите на Белингам се продаваат „како алва“, Реал трие раце

Шпанскиот гигант Реал Мадрид минатото лето го купи Џуд Белингам за 100 милиони евра, а Англичанецот е вистински хит од почетокот на сезоната.Англискиот репрезентативец...

„Тајм“ го избра Меси за спортист на годината

Аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси е прогласен за спортист на годината во изборот на американскиот магазин „Тајм“.Лео Меси постигна 10 гола на седум...

Приведено уште едно лице бидејќи помагал на Палчо да транзитира низ Бугарија

Обвинителството потврдува дека вечерва е приведено уште едно лице лице бидејќи помагал на Палчо по извршеното убиство на 14 годишната Вања. „Обвинителството поднесе предлог за...

Пикси до Видиќ: И да сум заработил 16 милиони евра, па што?!

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ – Пикси даде интервју за српски „Журнал“ во кое зборуваше за Немања Видиќ.Видиќ минатата недела кажа дека Пикси...