Миовски се посрамоти, ова е промашување на годината🎥

Македонскиот репрезентативец Бојан Миовски одлично ја започна својата авантура во Абердин и постигна 7 гола во првите девет меча.

Меѓутоа, Миовски вчера се посрамоти на мечот против Данди јунајтед, каде го имаше промашувањето на кариерата.

Миовски не успеа да постигне гол на празен гол од само два метри, а неговиот Абердин беше поразен од 4:0.

ПОСЛЕДНИ

Кога Гвардиола бил понуден на Црвена Звезда…

Не како тренер, туку како фудбалер…Гвардиола беше нуден на Црвена Звезда…На почетокот на сезоната 2005/06, кога црвено-белите започнаа целосна реконструкција со нов претседател...

15-годишно девојче силувано во Делчево

На 07.12.2023 полициски службеници од Полициската станица Делчево го лишиле од слобода Г.В.(38) од Делчево. Тој се сомничи дека силувал малолетничка.Во координација со Јавен...

Полицијата го расчисти случајот во Карбинци, нема елементи на кривично дело

СВР Штип во содејство со Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал при Бирото за јавна безбедност и СВР Скопје...

Маричиќ: Уставните измени се единствен услов за продолжување на нашиот пат кон ЕУ

Со успешното завршување на скрининг процесот, до крајот на месецов до ЕУ ќе треба да ги доставиме клучните документи за отворање на преговорите по...