Tимот на Баерн го победи Ајнтрахт Франкфурт со 6:1 во првиот натпревар од провото кол ово Бундеслигата.

Lazar Keskinov

Меѓутоа на овој натпревар видовме и едно големо промашување на Томас Милер. Доби прилика Милер да има скоро празен гол пред себе, но место да ја смести топката во мрежата со лоша завршница не успеа да погоди.

Lazar Keskinov

Шансата на Милер можете да ја видите – ТУКА.

Коментари