Милан има адут во ракавот, Леао става потпис на нов договор

Раководството на Милан ќе се сретне со францускиот адвокат кој го претставува Рафаел Леао за да му ја презенираат понудата за продолжување на договорот.

Леао има договор со Милан до 2024 година, а Малдини истакна дека клубот сака да ја продолжи соработката пред Мундијалот.

„Газета дело Спорт“ пренесува дека „росонерите“ ќе му понудат 5-годишен договор тежок 5 милиони евра по сезона, што е помалку од 7 милиони колку што бара играчот.

Меѓутоа, „росонерите“ имаат друг адут и се спремни да му помогнат на Леао да ја плати казната која ја има кон Спортинг Лисабон. Долгот е 19,5 милиони кои треба по половина да го платат играчот и неговиот бивши клуб Лил.

Раководството на италијанскиот гигант ќе го отплати делот од Леао од 9 милиони и поради тоа се убедени дека играчот ќе стави потпис на нов договор бидејќи сака да остане на „Сан Сиро“.

Коментари

ПОСЛЕДНИ

Лаутаро наскоро става потпис на нов договор

Лаутаро Мартинез игра фантастична сезона во дресот на Интер, па „нероаѕурите“ му спремија нов договор.Извршниот директор, Бепе Марота потврди дека клубот веќе започнал...

Де Лаурентис: Не може да се освои Скудето без измами

Наполи минатата сезона после повеќе од 30 години постигна историски успех и го освои Скудетото.Наполи и оваа сезона влезе како еден од главните...

Ема Стоун блесна во фустан кој остава малку на имагинацијата

126 На премиерата на црната комедија „Poor Things“, 35-годишната актерка Ема Стоун се појави во шик жолт фустан од Луј Витон. За овој луксузен француски бренд,...

12-годишно девојче прегазено на булевар „Србија“, надвор од животна опасност

Малолетно девојче е прегазено вечерва на булеварот Србија кај бензинската пумпа „Лукоил“. Според информациите станува збор за девојче на возраст од околу 12 години, а...