Мицкоски на Огражден планина: „Македонска убавина“

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски утринава објави фотографија од неговото денешно планирање на Огражден планина.

-Саботно октомвриско претпладне на Огражден планина, 1.746 мнв. Македонска убавина, наоколу Беласица, Малешевските планини, а на исток Пирин, напиша Мицкоски заедно со фотографиите кои ги објави на Фејсбук.

ПОСЛЕДНИ

Кога Гвардиола бил понуден на Црвена Звезда…

Не како тренер, туку како фудбалер…Гвардиола беше нуден на Црвена Звезда…На почетокот на сезоната 2005/06, кога црвено-белите започнаа целосна реконструкција со нов претседател...

15-годишно девојче силувано во Делчево

На 07.12.2023 полициски службеници од Полициската станица Делчево го лишиле од слобода Г.В.(38) од Делчево. Тој се сомничи дека силувал малолетничка.Во координација со Јавен...

Полицијата го расчисти случајот во Карбинци, нема елементи на кривично дело

СВР Штип во содејство со Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал при Бирото за јавна безбедност и СВР Скопје...

Маричиќ: Уставните измени се единствен услов за продолжување на нашиот пат кон ЕУ

Со успешното завршување на скрининг процесот, до крајот на месецов до ЕУ ќе треба да ги доставиме клучните документи за отворање на преговорите по...