Meсто отказ, нов договор: Последниот тим на табелата во Премиер лигата ја продолжи соработката со тренерот Купер

Иако Нотингем Форест е последен тим на табелата во Премиер лигата и се најавуваше промена, сепак Стив Купер потпиша нов договор со важност до 2025 година.

Се шпекулираше дека Купер ќе биде отпушен затоа што резултатите не се онакви какви што се очекуваше после 22 засилувања и потрошени 160 милиони фунти на засилувања, но од клубот изненадија со потврдата дека ја продолжиле соработката.

Од почетокот на сезоната Нотингем има само една победа, последен тим се на тбаелата и на последните пет натпревари имаат пет порази, примија 18 гола.

За викендот тимот на Стив Купер ќе ја пречека Астон Вила, а навивачите се надеваат на втората победа во сезоната.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Дресовите на Белингам се продаваат „како алва“, Реал трие раце

Шпанскиот гигант Реал Мадрид минатото лето го купи Џуд Белингам за 100 милиони евра, а Англичанецот е вистински хит од почетокот на сезоната.Англискиот репрезентативец...

„Тајм“ го избра Меси за спортист на годината

Аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси е прогласен за спортист на годината во изборот на американскиот магазин „Тајм“.Лео Меси постигна 10 гола на седум...

Приведено уште едно лице бидејќи помагал на Палчо да транзитира низ Бугарија

Обвинителството потврдува дека вечерва е приведено уште едно лице лице бидејќи помагал на Палчо по извршеното убиство на 14 годишната Вања. „Обвинителството поднесе предлог за...

Пикси до Видиќ: И да сум заработил 16 милиони евра, па што?!

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ – Пикси даде интервју за српски „Журнал“ во кое зборуваше за Немања Видиќ.Видиќ минатата недела кажа дека Пикси...