Меси ја игнорира Барселона, веќе донел конечна одлука

После лошата прва сеозна во ПСЖ, Лео Меси оваа сезона игра фантастично.

Меѓутоа, неговиот договор со ПСЖ истекува на крајот на актуелната сезона, па неговата иднина е главна тема во медиумите.

Веќе се појавија шпекуалции дека Меси може да се врати во Барселона на лето. Меѓутоа, шпанските медиуми пренесуваат дека Аргентинецот ги одбива повиците на претседателот Лапорта.

Тоа значи дека Меси нема намера да се врати на „Камп Ноу“ и најверојатно ќе потпише нов договор со ПСЖ.

Францускиот клуб веќе му понуди продолжување на соработката, а конечната одлука Меси ќе ја донесе после Светското првенство.

ПОСЛЕДНИ

Лаутаро наскоро става потпис на нов договор

Лаутаро Мартинез игра фантастична сезона во дресот на Интер, па „нероаѕурите“ му спремија нов договор.Извршниот директор, Бепе Марота потврди дека клубот веќе започнал...

Де Лаурентис: Не може да се освои Скудето без измами

Наполи минатата сезона после повеќе од 30 години постигна историски успех и го освои Скудетото.Наполи и оваа сезона влезе како еден од главните...

Ема Стоун блесна во фустан кој остава малку на имагинацијата

126 На премиерата на црната комедија „Poor Things“, 35-годишната актерка Ема Стоун се појави во шик жолт фустан од Луј Витон. За овој луксузен француски бренд,...

12-годишно девојче прегазено на булевар „Србија“, надвор од животна опасност

Малолетно девојче е прегазено вечерва на булеварот Србија кај бензинската пумпа „Лукоил“. Според информациите станува збор за девојче на возраст од околу 12 години, а...