Со нетрпение се чекаше реакцијата на кралската палата бидејќи Меган Маркл има повеќе од бурно минато со членовите на британското кралско семејство.

Да потсетиме, по многуте контроверзии кои ја придружуваа врската на Меган Маркл и принцот Хари со кралското семејство, поранешната актерка се појави на Сребрениот јубилеј што годинава се одржа во чест на кралицата Елизабета.

Со многу причини, сите се прашуваат дали Меган и Хари се навистина во добри односи со неговото семејство во Британија.

Но, Кејт Мидлтон и принцот Вилијам сепак напишаа на официјалниот твитер-профил на Кенсингтонската палата: „Среќен роденден на војвотката од Сасекс“.

 

 

Јавноста е поделена, па едни слават поради честитките испратени до Меган, а други – оние кои не ја сакаат, жалат.

Поранешнета актерка уште долго ќе предизвикува мешани реакции во јавноста, тоа е сигурно.